Mermer Ürünleri
Afyon Bal Afyon Kap. Postu Açık Afyon Kaplan Postu Afyon Menekşe Amasya Bej
Elazığ Vişne Emperador Klasik Traverten Kastamonu Eflani Bej Muğla
Muğla Beyaz Royal Green Sarı Traverten Sultan Krem Traverten

                                                                                                                                              Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız... 
               Mermer Çeşitleri bölümümüzde şirketimiz tarafından ürünlerde kullanılan mermer çeşitleri ve mermer türleri bulunmaktadır. Afyon mermer, Bursa, Aksaray, Bilecik, Traverten, Burdur, Denizli, Ege, Harmankaya ve daha birçok bölgemizde çıkan ve ithal ürünü olan mermer çeşitleri, Limra mermeri bu bölümde yer almaktadır. Detaylı mermer fiyatları ve ucuz mermer ürünlerimiz için bizimle iletişime geçip fiyat ve teknik destek alabilirsiniz.

             MERMERİN ÖZELLİKLERİ

Mermerlerde en önemli özellikler; renk, desen, doku, sertlik, parlatrna, cilaya karşı duyarlılık ve blok elde edebilme oranıdır.
Jeolojk özellikler: Renk, doku, sertlik, homojenlik, çökel me şekli, çimentolanma derecesi, kristallenme derecesi ve kris tal boyutu, mineorolojik bileşim, jeolojik yapı (fissür, çatlak, fay, kıvrım, tabakalaşma, tabaka kalınlığı) ve rezerv olarak sıralana bilir.
Fiziksel ve Minerolojik Özellikler: Özgül ağırlık, porosite, geçirgenlik, su emme, birim hacim ağırlık, renk ve biçim, kompozisyon ve doku olarak sıralanabilir.
Mekanik Özellikler: Basma dayanımı, dondan sonra basınç, aşınma, darbe etkisi, taşıma gücü, elastisite modülü ve poisson (paslılık) oranı olarak sıralanabilir.
Kimyasal Özellikler: Atmosfer etkisi ve gazlar, kimyasal maddelerin (fabrika ve kalorifer bacalarındarı, ekzoslarından çıkan gazlar) etkisi, suların (deniz ve mineralize sular) etkisi, sı caklık değişiminin etkisi ve eriyebilrne derecesi gözönüne alınrnaktadır.